Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.92.2017.1.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.92.2017.1.AT

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu realizacji inwestycji.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2017 r. (data wpływu 31 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego VAT związanego z realizacją projektu pn. Poprawa jakości powietrza poprzez instalację kolektorów słonecznych w Gminie jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 marca 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego VAT związanego z realizacją projektu pn. Poprawa jakości powietrza poprzez instalację kolektorów słonecznych w Gminie .

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W roku 2017 planuje złożyć wniosek wraz z Partnerami mieszkańcami Gminy, o dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą Poprawa jakości powietrza poprzez instalację kolektorów słonecznych w Gminie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa . Projekt polega na zapewnieniu mieszkańcom dostępności do energii cieplnej pozyskanej poprzez kolektory słoneczne. Gmina będzie realizowała projekt, jako wykonanie jednego z zadań własnych gminy - ochrona środowiska, na podstawie art. 7 ust. l pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 466). Realizacja projektu wymaga udziału partnerów w postaci współinwestorów - właścicieli budynków, na których kolektory zostaną zamontowane. Chcąc uzyskać dofinansowanie w ramach RPO Gmina i współinwestorzy będą zawierać umowy cywilno-prawne współpracy/porozumienia, w których zobowiążą się wspólnie przygotować wniosek aplikacyjny o dofinansowanie. Zgodnie z ww. umowami, partnerzy będą wnosić wkład - udział własny w wysokości % ceny pojedynczej instalacji, natomiast Gmina zobowiązuje się pokryć ze środków własnych % kosztów inwestycji. Właściciel zobowiązany będzie wpłacić udział własny w terminie 14 dni od wezwania przez Gminę na jej rachunek wskazany w wezwaniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00