Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2017, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.43.2017.1.MJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.43.2017.1.MJ

Czy Spółka i Spółki zależne mogą utworzyć PGK nie naruszając warunku niekorzystania ze zwolnień z CIT na podstawie innych ustaw, wynikającego z art. 1a ust. 2 pkt 3 lit. a) ustawy o CIT, w sytuacji kiedy w ramach szeroko pojętej aktywności gospodarczej, oprócz działalności podlegającej przepisom ustawy o CIT, prowadzą również działalność rolniczą wyłączoną z opodatkowania CIT?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 marca 2017 r. (data wpływu 19 kwietnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:

  1. Spółka i Spółki zależne mogą utworzyć PGK nie naruszając warunku niekorzystania ze zwolnień z CIT na podstawie innych ustaw, wynikającego z art. 1a ust. 2 pkt 3 lit. a) ustawy o CIT, w sytuacji kiedy w ramach szeroko pojętej aktywności gospodarczej, oprócz działalności podlegającej przepisom ustawy o CIT, prowadzą również działalność rolniczą wyłączoną z opodatkowania CIT - jest prawidłowe
  2. Spółka i Spółki zależne mogą utworzyć PGK nie naruszając przepisów art. 1a ust. 2 pkt 3 lit. a) ustawy o CIT, w sytuacji gdy w trakcie istnienia PGK będą nadal korzystały ze zwolnień wymienionych w stanie faktycznym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie prawidłowości utworzenia podatkowej grupy kapitałowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

(X) sp. z o. o. (dalej też: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce i podatnikiem podatku CIT podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka pełni funkcję spółki holdingowej, centralizującej główne funkcje w stosunku do pozostałych spółek grupy kapitałowej (dalej: Grupa), w skład której wchodzą:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00