Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.05.2017, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.124.2017.1.DM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.124.2017.1.DM
Czy Miasto może dokonać 100% odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupów związanych z przedmiotową inwestycją, czy powinno dokonywać odliczenia podatku naliczonego z tego tytułu z zastosowaniem metody określonej rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie sposobu określania zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 marca 2017 r. (data wpływu 5 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją inwestycji, dotyczącą budowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz ze stacją uzdatniania wody, przeznaczoną do odpłatnej dzierżawy na rzecz spółki z o.o. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją inwestycji, dotyczącą budowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz ze stacją uzdatniania wody, przeznaczoną do odpłatnej dzierżawy na rzecz spółki z o.o.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina Miasto jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej Miasto). Miasto zamierza przystąpić do realizacji zadania inwestycyjnego pn. B. Inwestycja ta jest realizacją zdań własnych, do których, zgodnie z art. 7 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.) należą sprawy obejmujące w szczególności zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych. Planuje się, że realizacja przedmiotowego zadania finansowana będzie ze środków własnych, kredytu bankowego oraz środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa. Koszty inwestycji będzie ponosić Miasto na podstawie wystawionych faktur VAT. Po zakończeniu inwestycji nowo wybudowane środki trwałe będą stanowić własność Miasta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right