Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.05.2017, sygn. 0111-KDIB4.4014.62.2017.1.MPU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.62.2017.1.MPU

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku przekształcenie spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spowoduje konieczność opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych kalkulowanym od wartości kapitału zakładowego Spółki przekształconej w kwocie przewyższającej wartość wkładów w Spółce uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych i po odliczeniu kwot wskazanych w art. 6 ust. 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 marca 2017 r. (data wpływu 30 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością:

  • w części dotyczącej wskazania podmiotu, na którym ciąży obowiązek podatkowy jest nieprawidłowe,
  • w pozostałej części jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 marca 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki jawnej w spółkę ograniczoną odpowiedzialnością.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka będzie przekształcona w przyszłości w spółkę kapitałową (spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, dalej jako Spółka przekształcona). Wysokość kapitału zakładowego Spółki przekształconej będzie odpowiadała wartości majątku Spółki lub będzie od niego niższa. Jednocześnie wartość kapitału zakładowego może być wyższa od kwoty wkładów w Spółce jawnej. Tym samym, będzie zachodzić ekwiwalentność między wartością majątku Spółki, a wartością udziałów jakie wspólnicy obejmą w Spółce przekształcanej (winno być przekształconej). Spółka przekształcona przejmie cały majątek stanowiący obecnie majątek Spółki przekształcanej. Wszyscy wspólnicy Spółki staną się wspólnikami Spółki przekształconej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00