Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.75.2017.1.AKO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.75.2017.1.AKO

Czy dostawa wskazanej w stanie faktycznym nieruchomości będzie podlegała zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2017 r. (data wpływu 21 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do transakcji sprzedaży nieruchomości położonej w miejscowości G. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do transakcji sprzedaży nieruchomości położonej w miejscowości G.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca posiada nieruchomość położoną w miejscowości G., na którą składa się prawo wieczystego użytkowania gruntu działki o numerze 649 wraz z posadowionym na niej stanowiącym odrębną nieruchomość budynkiem mieszkalnym oraz budynkiem gospodarczym. Właścicielem działki gruntu jest Skarb Państwa, natomiast Wnioskodawca jest użytkownikiem wieczystym.

Spółka nabyła prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz prawo własności budynku mieszkalnego i budynku gospodarczego na podstawie Decyzji uwłaszczeniowej Wojewody z dnia 9 maja 1995 r. Nieruchomość obecnie została przeznaczona do sprzedaży.

W budynku mieszkalnym znajduje się lokal mieszkalny oraz lokal użytkowy. Lokal mieszkalny jest przedmiotem najmu od 12 grudnia 1996 r. do chwili obecnej. Również jedno pomieszczenie w budynku gospodarczym, jest od dnia 1 czerwca 2001 r. przedmiotem najmu na rzecz najemcy lokalu mieszkalnego. Lokal użytkowy wraz z przynależną powierzchnią w budynku gospodarczym nie był przedmiotem najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze, wykorzystywany był tylko i wyłącznie na cele działalności statutowej do czynności zarówno zwolnionych jak i opodatkowanych podatkiem od towarów i usług. Prowadzona w tym lokalu placówka została zlikwidowana w dniu 4 kwietnia 2011 r. i od tego okresu pomieszczenia stanowią pustostan.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00