Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.115.2017.1.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.115.2017.1.JŻ

w zakresie rozpoznania jednolitej gospodarczo transakcji oraz zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 kwietnia 2017 r. (data wpływu 24 kwietnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania jednolitej gospodarczo transakcji oraz zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 kwietnia 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania jednolitej gospodarczo transakcji oraz zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym.
Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej jest właścicielem sklepu internetowego z elektroniką użytkową (głównie akcesoria komputerowe). Do tej pory sprzedaż tzw. towarów wrażliwych (np. komputerów) była na bardzo niskim poziomie (poniżej 10.000 zł miesięcznie) dlatego ani w zakresie zakupów ani sprzedaży Wnioskodawca nie był objęty odwrotnym obciążeniem VAT.

Wnioskodawca w najbliższym czasie chciałby wprowadzić do oferty sklepu internetowego telefony komórkowe. Wnioskodawca na podstawie szacunków ocenia przyszłą sprzedaż na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk miesięcznie. Czyli przyszłe obroty szacuje na poziomie od 20.000 do 200.000 złotych. Będą to zakupy przeprowadzane przez klientów za pośrednictwem portalu ... (na którym sklep Wnioskodawcy ma już dość silną pozycję i stąd przewidywania takiej ilości sprzedanych sztuk). Będą to natomiast zakupy jednostkowe klientów indywidualnych lub ewentualnie firm na potrzeby własne, a nie do dalszej odsprzedaży. Kluczowe jest to, że zamówienia od klientów będą spływały pojedynczo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00