Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2017, sygn. 2461-IBPP2.4512.114.2017.1.TK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 2461-IBPP2.4512.114.2017.1.TK

Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla wykonywanej usługi budowalnej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 lutego 2017 r. (data wpływu 7 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku z tytułu usług budowlanych świadczonych przez Wnioskodawcę jako partnera Konsorcjum oraz rozliczenia podatku z tytułu usług budowlanych nabywanych przez Wnioskodawcę jako Lidera Konsorcjum jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku z tytułu usług budowlanych świadczonych przez Wnioskodawcę jako partnera Konsorcjum oraz rozliczenia podatku z tytułu usług budowlanych nabywanych przez Wnioskodawcę jako Lidera Konsorcjum.

We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.

Wnioskodawca jest firmą, która wykonuje usługi budowlane które z dniem 1 stycznia 2017 r. zostały objęte mechanizmem odwrotnego obciążenia. Zawarto 2 umowy jako Konsorcjum firm.

  1. Umowa pierwsza:
    • umowa zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, gdzie jako Wykonawca wymienione jest Konsorcjum z podaniem jego składu;
    • w umowie jest zapis, że każdy z Konsorcjantów może korzystać z usług podwykonawców
    • w umowie jest też podana definicja podwykonawcy: Podwykonawca oznacza osobę prawną lub fizyczną, z którą Wykonawca zawrze umowę o wykonanie części robót budowlanych objętych Umową, w oparciu o procedury określone przez Zamawiającego i będzie wykonywał tę część umowy za jego pomocą.
    Zainteresowany nie jest Liderem. Do przetargu przystąpił jako Konsorcjum. Uzgodniono, że każdy z członków Konsorcjum wystawia faktury do Lidera, a Lider wystawia fakturę do Zamawiającego.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00