Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2017, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.89.2017.1.KW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.89.2017.1.KW

w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego odnośnie wpłat dokonanych przez nabywców lokali na zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2017 r. (data wpływu 20 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego odnośnie wpłat dokonanych przez nabywców lokali na zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego odnośnie wpłat dokonanych przez nabywców lokali na zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej określana także jako deweloper) zajmuje się działalnością deweloperską, w ramach której prowadzi inwestycje budowlane w zakresie budowy lokali mieszkaniowych i niemieszkalnych. W ramach tej działalności spółka zawiera umowy deweloperskie dotyczące zarówno lokali mieszkalnych, jak i niemieszkalnych.

Spółka zawarła z Bankiem umowę o prowadzenie otwartych mieszkaniowych rachunków powierniczych. Na rachunkach tych mają być gromadzone wyłącznie środki pieniężne powierzone Spółce (deweloperowi) przez osoby trzecie (nabywców lokali) w wykonaniu zawartej między nimi umowy deweloperskiej nabywca lokalu ma zawrzeć ze Spółką umowę deweloperską, w której określona będzie forma wpłaty i następnie wpłacić środki pieniężne na zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy, o którym mowa powyżej, w ustalonych w harmonogramie ratach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00