Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2017, sygn. 0112-KDIL4.4012.30.2017.1.NK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.30.2017.1.NK

Brak możliwości dokonania odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego związanego z zaplanowanym do realizacji projektem.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 marca 2017 r. (data wpływu 13 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości dokonania odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego związanego z zaplanowanym do realizacji projektem pn. () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości dokonania odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego związanego z zaplanowanym do realizacji projektem pn. ().

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest podatnikiem podatku od towarów i usług w wąskim zakresie, który obejmuje w szczególności: użytkowanie wieczyste gruntów, najem lokali użytkowych, sprzedaż i dzierżawę gruntów. Gmina realizuje projekty infrastrukturalne i miękkie.

W marcu 2017 r. Gmina złoży wniosek o dofinansowanie realizacji projektu pn. () w ramach działania 10.3 E-usługi publiczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest udostępnienie e-usług publicznych dla obywateli, służących poprawie efektywności zarządzania i upowszechnianiu komunikacji elektronicznej w instytucjach publicznych. Projekt ma charakter nieinfrastrukturalny. W Urzędzie Miejskim zostanie wdrożonych 16 e-usług (14 na 5 poziomie dojrzałości i 2 na poziomie 3 dojrzałości). Projekt podyktowany jest potrzebą wdrożenia administracji dostępnej, gdzie użytkownik może dopasować usługę do swoich potrzeb. W ramach powyższych e-usług zostanie uruchomionych 25 interaktywnych formularzy na platformie E-PUAP, dzięki którym sprawy urzędowe będzie można załatwić od początku do końca drogą elektroniczną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00