Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2017, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.67.2017.2.JD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.67.2017.2.JD

Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2017 r. (data wpływu 21 marca 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 11 kwietnia 2017 r. (data wpływu 19 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z projektem pt. . jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z projektem pt. ..

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 11 kwietnia 2017 r. (data wpływu 19 kwietnia 2017 r.) w zakresie doprecyzowania opisu zdarzenia przyszłego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (doprecyzowany w uzupełnieniu wniosku).

Gmina . ubiega się o dotację w ramach programy WFOŚiGW EDUKACJA EKOLOGICZNA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA . EDYCJA 2017 Programu edukacyjnego dla Gminy . - pt. ..

W ramach programu Wnioskodawca będzie realizować następujące projekty:

Konferencja - spotkanie z mieszkańcami w ramach programu edukacyjnego dla Gminy . - pt. ...

Założeniem pomysłodawcy projektu jest wypracowanie rozwiązań organizacyjno-prawnych dla mieszkańców Gminy . wskazujących na rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza m.in. przez domowe kotły grzewcze. Wnioskodawca chce, aby mieszkańcy w trakcie udziału w konferencji wypełnili ankiety dotyczące emisji zanieczyszczeń, sposobu ogrzewania gospodarstw domowych, a także odpowiedzieli na pytanie czym palą w kotłach domowych. Wnioskodawca chce powiedzieć o zagrożeniach związanych z emisją pyłów i szkodliwych gazów dla środowiska i jak oddziaływają nie tylko na środowisko, ale i na życie i zdrowie ludzkie. Poprzez przedmiotową akcję informacyjną dotyczącą zanieczyszczenia powietrza w Gminie, a także czynny udział społeczeństwa, Wnioskodawca pragnie uzyskać efekt w postaci zwiększenia świadomości społeczeństwa, a w pośrednim efekcie zmiany kotłów grzewczych w Gminie na bardziej ekologiczne. Kolejnym efektem konferencji - spotkania z mieszkańcami będzie wspólne opracowanie swego rodzaju strategii, w której nie tylko zostaną umieszczone informację co powoduje zanieczyszczenie powietrza, jak przeciwdziałać takim zanieczyszczeniom, ale także jakie reguły i zasady sami mieszkańcy chcą wypracować w celu dbania o czyste powietrze. Prelegentami spotkania z mieszkańcami będą prawnicy, lekarze czy przedstawiciele środowisk związanych z ochroną środowiska. Spotkania z mieszkańcami muszą być jednym z elementów kształtowania proekologicznych postawa, a także uświadamiania im, iż problem zanieczyszczeń zaczyna się od ich gospodarstw.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00