Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.11.2017.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.11.2017.1.MK
w zakresie uznania aportu składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2017 r. (data wpływu 3 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania aportu składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania aportu składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
X Sp. z o.o. (dalej jako: Wnioskodawca", Spółka") jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT oraz jest objęta nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w Polsce dla potrzeb podatku CIT.
Głównym przedmiotem działalności Spółki jest wynajem / dzierżawa powierzchni usługowo-handlowych. Spółka jest wieczystym użytkownikiem gruntu (dalej: Nieruchomość"), na którym znajduje się, w szczególności, będący przedmiotem odrębnej własności budynek z lokalami wynajmowanymi przez Spółkę (dalej: Budynek"). Powierzchnia Budynku jest wynajmowana / dzierżawiona m.in. pod placówkę bankową, salon fryzjerski, salon optyczny, kiosk prasowy, gabinet kosmetyczny, sklep z alkoholami, gabinet stomatologiczny, aptekę, biuro, drogerię, sklep spożywczy, biuro architektoniczne, paczkomat.
W związku z planowaną reorganizacją swojej działalności, Spółka zamierza wnieść do innej spółki z o.o. (dalej: Nabywca"), jako wkład niepieniężny, zespół składników materialnych i niematerialnych, służących jej do prowadzenia działalności gospodarczej (dalej: Aport"). Spółka, do której zostanie wniesiony Aport będzie zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT oraz będzie objęta nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w Polsce dla potrzeb podatku CIT. Po nabyciu przedmiotowych składników majątkowych, Nabywca będzie kontynuował działalność, jaką prowadziła Spółka, tj. będzie prowadził działalność w zakresie wynajmu / dzierżawy powierzchni usługowo-handlowych w Budynku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right