Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2017, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.66.2017.1.ŻR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.66.2017.1.ŻR

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2017 r. (data wpływu 21 marca 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 04 kwietnia 2017 r. (data wpływu 12 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu .

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 04 kwietnia 2017 r. (data wpływu 12 kwietnia 2017 r.) o wskazanie adresu elektronicznego do doręczeń e-PUAP.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina Miasto jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług i wykonuje czynności opodatkowane na podstawie zawartych umów.

W roku 2017 Miasto zamierza realizować projekt .., który przede wszystkim polega na zorganizowaniu cyklu 10-ciu wycieczek przyrodniczych oraz działaniach edukacyjnych towarzyszących, w tym konkursy artystyczne.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie ochrony środowiska oraz odpowiedzialności za otaczające środowisko oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa i integracji społeczności lokalnej. Realizacja projektów edukacyjnych skierowanych do masowego odbiorcy skłania do krytycznej refleksji na temat skutków naszych codziennych zachowań i nawyków oraz powoduje chęć zmiany tego stanu rzeczy w celu poprawy jakości i poziomu życia. Uczestnictwo w cyklu wycieczek krajoznawczych czy konkursach pozwoli mieszkańcom na zapoznanie się z najcenniejszymi walorami przyrodniczymi województwa a zdobyta podczas wyjazdów wiedza na temat znaczenia bioróżnorodności wzbudzi potrzebę podejmowania indywidualnych działań dotyczących jej ochrony. Utrwalenie piękna przyrody na fotografiach czy w postaci murali wzbudzi w odbiorcach projektu poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Poprzez kolportaż kalendarzy w instytucjach i szkołach na terenie miasta projekt przyczyni się do poszerzania grona ludzi zachwyconych przyrodą, którym nie będzie obojętny jej los.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00