Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2017, sygn. 1462-IPPB2.4514.50.2017.1.LS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Umowa o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową zerowanie sald (umowa cash poolingu), do której przystąpi Wnioskodawca oraz świadczone w jej ramach czynności nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2017 r. (data wpływu 28 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie cash-poolingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie cash-poolingu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka SA (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej E. (dalej: Grupa) i prowadzi w Polsce działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży opakowań do płynnych produktów spożywczych. Jednym z podmiotów należących do Grupy i jednocześnie jej jedynym akcjonariuszem jest spółka E. AS (E. AS) z siedzibą w Norwegii będąca norweskim rezydentem podatkowym. E. AS nie prowadzi w Polsce działalności za pośrednictwem zakładu. Z kolei Spółka jest rezydentem podatkowym w Polsce.

W celu usprawnienia przepływów finansowych pomiędzy poszczególnymi podmiotami z Grupy Spółka wraz z innymi podmiotami z grupy kapitałowej (dalej: Grupa) planuje przystąpić do nowej umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową (dalej: Umowa). Wdrażany System będzie stanowił swoistą kombinację wielowalutowego cash poolingu z systemem opartym na automatycznej koncentracji gotówki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00