Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2017, sygn. 1061-IPTPP2.4512.537.2016.1.KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPP2.4512.537.2016.1.KT
w zakresie uznania wyodrębnionego w strukturze Spółki Segmentu NSO za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz braku opodatkowania czynności wniesienia aportem Segmentu NSO
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2016 r. (data wpływu 21 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wyodrębnionego w strukturze Spółki Segmentu NSO za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz braku opodatkowania czynności wniesienia aportem Segmentu NSO jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 listopada 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wyodrębnionego w strukturze Spółki Segmentu NSO za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz braku opodatkowania czynności wniesienia aportem Segmentu NSO.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
- Wstęp
Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podmiotem należącym do międzynarodowej grupy kapitałowej Group (dalej: Grupa ) działającej w branży producentów i dystrybutorów urządzeń gospodarstwa domowego.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT oraz podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych.
Wnioskodawca w związku ze strategią restrukturyzacji i integracji Grupy planuje przeniesienie swoich funkcji sprzedaży i marketingu wraz ze związanymi z nimi składnikami majątku Spółki (NSO) do odrębnego podmiotu prawnego z Grupy , tj. do spółki sp. z o.o. (Spółka Przejmująca) poprzez wniesienie na pokrycie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci Segmentu NSO jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki (Aport).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right