Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2016, sygn. 1462-IPPB2.4514.546.2016.1.MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 7 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 listopada 2016 r. (data wpływu 22 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży- jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 listopada 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

  1. X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.
  2. Spółka nabyła na podstawie umowy sprzedaży 100% udziałów w spółce P spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Nabywana) od jedynego udziałowca Spółki Nabywanej, będącego spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Zbywca).
  3. Spółka oraz Zbywca nie są podmiotami powiązanymi w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 roku, poz. 851, ze zm dalej: UPDOP).
  4. Zgodnie z umową kupna-sprzedaży udziałów (dalej: Umowa) Zbywca sprzedał Spółce, a Spółka nabyła od Zbywcy wszystkie udziały w Spółce Nabywanej za określoną w umowie cenę nabycia (dalej: Cena Nabycia), na którą składa się wynagrodzenie pieniężne odpowiadające wartości rynkowej udziałów (dalej: Wynagrodzenie Pieniężne). Zgodnie z postanowieniami Umowy, tytuł prawny do Udziałów przechodzi na Spółkę w momencie uznania rachunku bankowego Zbywcy kwotą Wynagrodzenia Pieniężnego.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00