Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2016, sygn. IPPP3/4512-607/16-2/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-607/16-2/JŻ

w zakresie obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu przeprowadzonej transakcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 16 sierpnia 2016 r. (data wpływu 22 sierpnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu przeprowadzonej transakcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 sierpnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu przeprowadzonej transakcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

X. Sp. z o.o. jest przedsiębiorcą, którego przedmiotem działalności jest handel hurtowy nawozami mineralnymi. W ramach wykonywanej działalności gospodarczej Wnioskodawca zawarł m.in. umowę ze spółką prawa handlowego o nazwie P. z siedzibą w Limassol na Cyprze. Przedmiotem umowy była sprzedaż nawozu mineralnego. Sprzedającym był P., natomiast kupującym był Wnioskodawca. Zarówno w chwili zawierania umowy sprzedaży jak i w chwili wydawania towaru, będący przedmiotem sprzedaży nawóz mineralny znajdował się w Polsce. Zgodnie z wiedzą Wnioskodawcy P. jest zarejestrowanym na terenie kraju podatnikiem VAT. Wnioskodawca również jest zarejestrowanym podatnikiem VAT. Ponadto, zgodnie z wiedzą Wnioskodawcy, P. posiada na terenie Polski stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, które nie uczestniczy jednak w dostawach przez co Wnioskodawca rozumie, że przedstawicielstwo sprzedającego wykonuje jedynie czynności administracyjno - księgowe. Sprzedający nie posiada bowiem własnych magazynów lub innej infrastruktury służącej do magazynowania i wydawania sprzedawanego nawozu. W tym zakresie sprzedający korzysta z usług podmiotów zewnętrznych. P. po wydaniu towaru wystawił fakturę VAT, w której wykazał podatek VAT należny. Wnioskodawca przyjął tę fakturę i odliczył podatek VAT naliczony w tej fakturze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00