Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2016, sygn. 1462-IPPP3.4512.651.2016.1.PC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP3.4512.651.2016.1.PC

w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 września 2016 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 6 września 2016 r.) uzupełnionym w dniu 14 września 2016 r. (data wpływu 19 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2016 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa.

Wniosek uzupełniony został w dniu 14 września 2016 r. (data wpływu 19 września 2016 r.).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej Wnioskodawca oraz Spółka) jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca jest osobową spółką prawa handlowego. Komplementariuszem w Spółce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Komplementariusz). Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie najmu/dzierżawy nieruchomości. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej Spółka wykorzystuje dwie nieruchomości - w mieście X i w mieście Y. Jedna z posiadanych nieruchomości - zlokalizowana w mieście Y - (dalej Nieruchomość I) została udostępniona przez Spółkę podmiotowi niepowiązanemu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych/prawnych do używania za wynagrodzeniem na podstawie Umowy Leasingu Bezpośredniego Nieruchomości (Umowa Leasingu Gruntu i Umowa Leasingu Operacyjnego Budynków) zawartą w październiku 2013 r. (dalej Umowa Leasingu). Z uwagi na przyjętą strategię gospodarczą w odniesieniu do drugiej z nieruchomości -zlokalizowanej w mieście X - (dalej Nieruchomość II) Spółka podjęła decyzję o dywersyfikacji posiadanych składników majątkowych w tym celu Spółka wniesie aportem Nieruchomość II do jednej lub dwóch spółek kapitałowych (dalej Spółka) w zamian za co otrzyma udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki (dalej Nowe udziały).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00