Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.08.2016, sygn. IPPP3/4512-561/16-3/RM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-561/16-3/RM
opodatkowanie czynności wniesienia aportu w postaci Znaku Towarowego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, przedstawione we wniosku z dnia 28 lipca 2016 r. (data wpływu 1 sierpnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci Znaku Towarowego i określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 sierpnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci Znaku Towarowego i określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni jest wspólnikiem spółki F. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka).
Dodatkowo Wnioskodawczyni jest wspólnikiem w spółce cywilnej P. S.C.
Poza prowadzeniem działalności gospodarczej w formie ww. Spółki Cywilnej Wnioskodawczyni od czerwca 2016 roku prowadzi indywidualną działalność gospodarczą.
Dodatkowo Wnioskodawczyni jest właścicielem autorskiego prawa majątkowego i jest wyłącznie uprawniona do używania w obrocie gospodarczym graficznego znaku towarowego, wpisanego do rejestru znaków towarowych, prowadzonego przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, do którego uzyskała prawo wyłączne (Znak Towarowy). Znak Towarowy nie wchodzi do majątku wspólnego ww. spółki cywilnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right