Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.08.2016, sygn. IPPP2/4512-407/16-2/JO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-407/16-2/JO
obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej czynności nieodpłatnego udostępnienia samochodów służbowych pracownikom do celów prywatnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku nadanym w dniu 24 maja 2016 r. (data wpływu 30 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej czynności nieodpłatnego udostępnienia samochodów służbowych pracownikom do celów prywatnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej czynności nieodpłatnego udostępnienia samochodów służbowych pracownikom do celów prywatnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Głównym przedmiotem działalności N. S.A. (dalej jako Wnioskodawca lub Spółka) jest świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego dla jednego z towarzystw ubezpieczeń na życie oraz pełnienie funkcji agenta transferowego dla jednego z otwartych funduszy emerytalnych. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca zatrudnia kilkuset pracowników. Niektórym z nich, w celu umożliwienia wykonywania obowiązków służbowych, zostały przekazane do korzystania samochody osobowe. Zgodnie z przyjętą przez Wnioskodawcę polityką samochodową, pracownicy mają również prawo do korzystania z samochodów służbowych dla celów prywatnych. Wszelkie koszty związane z korzystaniem z samochodów, takie jak raty leasingowe, czy koszty paliwa ponosi Spółka. Natomiast każdy pracownik, korzystający nieodpłatnie z samochodu służbowego dla celów prywatnych, ma ustalany przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia. Przychód ten ustalany jest w formie ryczałtu, obejmującego łącznie świadczenia uzyskane przez pracownika w postaci korzystania z samochodu oraz ryczałtową wartość paliwa, jaka może być przez niego wykorzystana dla celów prywatnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right