Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2016, sygn. IPPP3/4512-544/16-2/RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-544/16-2/RD

w zakresie skutków podatkowych dotyczących transgranicznego połączenia spółek.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 21 lipca 2016 r. (data wpływu 25 lipca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych dotyczących transgranicznego połączenia spółek - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lipca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych dotyczących transgranicznego połączenia spółek.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką kapitałową (Société â responsabilité limitée - odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) z siedzibą w Wielkim Księstwie Luksemburga, gdzie podlega opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania. Wnioskodawca nie posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby ani rzeczywistego ośrodka zarządzania.

Wnioskodawca jest wyłącznym udziałowcem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: sp. z o.o.), która podlega opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania. Z kolei sp. z o.o. jest akcjonariuszem E. spółki komandytowo-akcyjnej zarejestrowanej w Polsce (dalej: SKA), posiadającym wszystkie akcje w kapitale zakładowym SKA, z wyjątkiem jednej (1) akcji posiadanej przez komplementariusza tej spółki. Obecnie SKA jest podatnikiem podatku CIT stosownie do art. 1 ust. 3 pkt 1 ustawy o CIT. Sp. z o.o. nabyła akcje SKA w czasie kiedy SKA nie była podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00