Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2016, sygn. IPPB5/4510-472/16-4/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-472/16-4/AK
Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie (art. 10 ust. 2);
Zasady dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2016 r. (data wpływu 29 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- skutków podatkowych podziału przez wydzielenie - jest prawidłowe;
- zasad dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie oraz zasad dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. jest spółką mającą siedzibę na terytorium Polski oraz podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (dalej: Wnioskodawca, Spółka Przejmująca lub Wspólnik). Wnioskodawca jest jedynym wspólnikiem posiadającym 100% udziałów w A. Poland Sp. z o.o., spółce mającej siedzibę na terytorium Polski, podlegającej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (A. Poland lub Spółka Dzielona).
Działalność Spółki Dzielonej koncentruje się na dwóch głównych obszarach, tj.:
- działalności związanej z wyspecjalizowanymi produktami chemicznymi tj.: naturalne, syntetyczne i półsyntetyczne polimery, jak również polimery złożone (Produkty Chemiczne), obejmującej przede wszystkim:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right