Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2016, sygn. IPPB5/4510-400/16-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-400/16-2/MR

Do wartości początkowej wytworzonych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych zalicza się ogół kosztów poniesionych w związku z ich wytworzeniem od momentu rozpoczęcia prac rozwojowych, aż do momentu przekazania środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych do używania. Użyty w art. 16g ust. 4 ustawy o CIT, zwrot koszty dające się zaliczyć do wartości wytworzonych środków trwałych obejmuje więc, wydatki, które są ponoszone w wyniku podjęcia prac rozwojowych. Ścisły związek tych wydatków z pracami rozwojowymi skutkuje tym, że składają się one łącznie na wartość wytworzonych prac rozwojowych. Mając na uwadze powyższe, przy ustaleniu wartości początkowej prac rozwojowych wytworzonych we własnym zakresie powinny być uwzględnione wydatki, które są nierozerwalnie związane z podjętymi pracami rozwojowymi oraz należy zastosować zasady jak przy ustalaniu kosztu wytworzenia środka trwałego i wartości niematerialnych i prawnych wynikające z art. 16 g ust. 4.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 05 kwietnia 2016 r. (data wpływu 14 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • kwalifikacji kosztów prac rozwojowych zakończonych wynikiem pozytywnym i negatywnym - jest prawidłowe,
  • ustalenia czy przygotowana dokumentacja spełnia przesłanki z art. 16b ust. 2 pkt 3 lit. c - jest prawidłowe,
  • sposobu ujęcia prac rozwojowych w ewidencji jest prawidłowe,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00