Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2016, sygn. IPPB6/4510-178/16-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-178/16-2/AK
skutki podatkowe wynikające z przejęcia wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 lutego 2016 r. (data wpływu 4 marca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wynikających z przejęcia wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wynikających z przejęcia wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z o.o. (dalej: Spółka, Spółka przejmująca lub Wnioskodawca) jest spółką podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Spółka jest większościowym udziałowcem w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, podlegającej w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (dalej: Spółka zależna lub Spółka dzielona).
Przedmiotem działalności Spółki zależnej jest w szczególności produkcja i magazynowanie zagęszczonych soków owocowych, soków bezpośrednich oraz przecierów (dalej: Podstawowa działalność). Wnioskodawca prowadzi także działalność dodatkową, obejmującą przede wszystkim kontrolę jakości. Spółka planuje dokonać rozdzielenia funkcji produkcyjnej Spółki zależnej od funkcji kontroli jakości, co poprzez uzyskanie niezależności organizacyjnej przez jednostki odpowiedzialne za produkcję oraz kontrolę jakości powinno posłużyć zapewnieniu efektywności tych rodzajów działalności.