Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2016, sygn. 2461-IBPP3.4512.548.2016.1.JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP3.4512.548.2016.1.JP
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22 kwietnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 5 sierpnia 2016 r. (data wpływu 12 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 sierpnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu pn. .
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego działa zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, wypełnia zawarte w tej ustawie zadania publiczne i jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług od 24 lipca 2000 r.
Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 dla 6 Osi Priorytetowej Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.1 Ochrona i opieka nad zabytkami pn. .
Realizacja projektu przyczyni się do zachowania regionalnej różnorodności i oryginalnych cech kulturowych regionu poprzez odrestaurowanie budynku dworu i parku w L w celu stworzenia tam ośrodka kultury regionalnej o nazwie zgodnego w swym charakterze z wartością kulturową dworu i parku. Utworzony w wyniku projektu ośrodek kultury, ze względu na wielkość pomieszczeń dworu i ich planowane dostosowanie, stanie się miejscem do prowadzenia prób i występów artystycznych dla regionalnych zespołów muzycznych, szczególnie dla zespołu i . Dzięki stworzeniu ośrodka kultury, lokalna społeczność Gminy, szczególnie mieszkańcy L będą mieli instytucję ułatwiającą prowadzenie aktywnego życia kulturalnego i społecznego. Ośrodek kultury wpisze się jako nowy obiekt turystyczny na szlaku architektury i kultury galicyjskiej czyniąc go atrakcyjniejszym dla turystów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right