Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2016, sygn. IBPB-1-1/4511-365/16-2/ESZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
dotyczy skutków podatkowych związanych z otrzymaniem i wydatkowaniem wskazanych we wniosku środków finansowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 6 czerwca 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 17 czerwca 2016 r. ), uzupełnionym 24 czerwca i 12 sierpnia 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem i wydatkowaniem wskazanych we wniosku środków finansowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 czerwca 2016 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem i wydatkowaniem wskazanych we wniosku środków finansowych. Wniosek został uzupełniony 24 czerwca 2016 r., jednakże w dalszym ciągu nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 3 sierpnia 2016 r. Znak: IBPB-1-1/4511-365/16/ESZ wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 12 sierpnia 2016 r.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym 19%, zdarzenia gospodarcze ewidencjonuje w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. W związku z podpisaniem umowy z Agencją Rynku Rolnego o przystąpieniu do programu Owoce w szkole oraz Mleko w szkole uzyskuje przychody z tytułu dostaw towarów do szkół, które są dofinansowywane przez Państwo. Zgodnie z podpisaną umową, dofinansowanie wynosi 25% z budżetu krajowego i 75% z budżetu Unii Europejskiej. Program polega na bezpłatnym dostarczaniu owoców i warzyw oraz mleka do szkół podstawowych z przeznaczeniem do spożycia przez uczniów klas I-III. Zostały też podpisane umowy ze szkołami, do których Wnioskodawczyni dostarcza owoce oraz mleko. W każdej umowie ze szkołą jest podana liczba uczniów korzystających z programu. W umowie z Agencją Rynku Rolnego podany jest limit kosztu porcji przypadający na każdego ucznia wyrażony konkretną kwotą. Po zakończeniu dostaw do szkół Wnioskodawczyni składa wniosek do Agencji Rynku Rolnego o dofinansowanie w wysokości ustalonej, jako iloczyn liczby uczniów biorących udział w programie oraz ustalonego przez Agencję kosztu jednej porcji.