Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.09.2016, sygn. IBPP3/4512-436/16-1/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/4512-436/16-1/JP
brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22 kwietnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 lipca 2016 r. (data wpływu 11 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 lipca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. .
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (Gmina) jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT. Gmina w październiku 2015 r. złożyła wniosek o dofinansowanie w odpowiedzi na konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 i realizuje inwestycję pn. , zakładającą budowę nowego budynku 5-oddziałowego przedszkola dla 125 dzieci. Zaplanowano postawienie budynku jednokondygnacyjnego, niepodpiwniczonego. Działki, na których realizowana będzie inwestycja, znajdujące w dzielnicy K i są częściowo zagospodarowane. Na ich terenie znajduje się podpiwniczony parterowy budynek szkoły podstawowej z salą gimnastyczną. Projektowane przedszkole to budynek parterowy, o rzucie trójkąta o zaokrąglonych narożnikach. Na poziomie parteru zlokalizowane będą wszystkie pomieszczenia przedszkolne niezbędne do jego funkcjonowania. W budynku zaprojektowano dach zielony z tarasem, gdzie odbywać się będą zajęcia na świeżym powietrzu. Na terenie szkoły istnieje plac zabaw, z którego będą mogli korzystać także podopieczni przedszkola. Budynek będzie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zaprojektowano 5 sal przedszkolnych, każda z nich przeznaczona jest dla 25 dzieci. Ze wszystkich sal zapewniony będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów, a także wyjście na zewnątrz budynku. Zapewniona zostanie możliwość łączenia czterech sal, w efekcie czego powstaną 2 większe pomieszczenia. Przy wejściu głównym zaprojektowano wiatrołap z wnęką na postój wózków dziecięcych. Zaprojektowano również szatnie ze szafkami spełniającymi wymagania przeciwpożarowe oraz pomieszczenia dodatkowe: pokój wychowawców, dyrektora, schowek porządkowy, sanitariat dla niepełnosprawnych, kuchnię z zapleczem i jadalnią.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right