Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2016, sygn. IBPP4/4512-39/16/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4512-39/16/PK

Określenie miejsca dostawy towarów w opisanej transakcji łańcuchowej oraz jej opodatkowania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015r. poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 9 grudnia 2015 r. (data wpływu 28 stycznia 2016 r.) o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia miejsca dostawy towarów w opisanej transakcji łańcuchowej oraz jej opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia miejsca dostawy towarów w opisanej transakcji łańcuchowej oraz jej opodatkowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podmiotem z siedzibą w Polsce zarejestrowanym dla celów podatku od towarów i usług w Polsce. Wnioskodawca oraz kontrahent z siedzibą w innym kraju Unii Europejskiej (zarejestrowany jako podatnik od wartości dodanej w tym kraju, nieposiadający stałego miejsca prowadzenia działalności w Polsce oraz niezarejestrowany dla celów podatku od towarów i usług w Polsce, dalej: Kontrahent) dokonują transakcji, których schemat przedstawiono poniżej.

Kontrahent dokonuje na terytorium Polski importu towarów nabywanych od podmiotów mających siedzibę na terytorium państw trzecich (dalej: Podmioty trzecie). Wszelkie formalności celne związane z importem towarów są przeprowadzane w Polsce przez agencję celną działającą jako przedstawiciel pośredni z upoważnienia udzielonego przez Kontrahenta. Importowane przez Kontrahenta towary są przedmiotem odpłatnej dostawy dokonywanej przez Kontrahenta na rzecz Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00