Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.02.2016, sygn. IBPB-2-1/4514-496/15/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-1/4514-496/15/MK
Jakie są skutki podatkowe zawarcia umowy sekurytyzacji wierzytelności?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613, ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 listopada 2015 r. (data wpływu do Biura 3 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sekurytyzacji wierzytelności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 grudnia 2015 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sekurytyzacji wierzytelności.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (dalej: Fundusz lub NSFIZ) jest osobą prawną utworzoną zgodnie z treścią art. 183 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych (dalej: u.f.i.). Fundusz zarządzany jest przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (dalej: TFI), które z mocy prawa jest organem Funduszu. NSFIZ działa zgodnie z przepisami u.f.i. oraz statutu nadanego mu przez TFI (dalej: Statut).
W myśl art. 187 ust. 3 u.f.i. fundusz sekurytyzacyjny obowiązany jest lokować przynajmniej 75% wartości swoich aktywów w określone wierzytelności, papiery wartościowe inkorporujące wierzytelności pieniężne i prawa do świadczeń z tytułu określonych wierzytelności. Powyższa zasada jest odzwierciedlona w Statucie Funduszu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right