Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2016, sygn. 1061-IPTPP2.4512.491.2016.1.JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPP2.4512.491.2016.1.JS

miejsce świadczenia usługi prawniczej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 października 2016 r. (data wpływu 28 października 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi prawniczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi prawniczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w postaci kancelarii adwokackiej, w ramach której świadczy usługi prawnicze. Zainteresowany rozważa zawarcie z podmiotem prywatnym nieprowadzącą indywidualnej działalności gospodarczej osobą fizyczną mającą stałe miejsce zamieszkania w Państwie Izrael umowy zlecenia, stosownie do której brzmienia miałby opracować model oraz przeprowadzić założenie na rzecz usługobiorcy fundacji prawa polskiego. Jednym z licznych celów przedmiotowej fundacji miałoby być podejmowanie działalności kulturalnej, naukowej i oświatowej z wykorzystaniem konkretnej (już znanej) nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; fundacja mogłaby również prowadzić działalność gospodarczą z wykorzystaniem przedmiotowej nieruchomości. Lokalizacja przedmiotowej nieruchomości znalazłaby odzwierciedlenie w nazwie fundacji. Jednakże żadne prawo do przedmiotowej nieruchomości (rzeczowe ani obligacyjne) nie stanowiłoby majątku założycielskiego wspomnianej fundacji ten ostatni zostałby pokryty wyłącznie z wykorzystaniem pieniędzy w formie gotówkowej lub środków pieniężnych (elektronicznych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00