Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2016, sygn. ILPP1-3/4512-1-40/16-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1-3/4512-1-40/16-2/JK
Podatek od towarów i usług w zakresie sposobów potwierdzenia otrzymania faktury korygującej uprawniających do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko SPÓŁKI AKCYJNEJ reprezentowanej przez pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 2 sierpnia 2016 r. (data wpływu 8 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobów potwierdzenia otrzymania faktury korygującej uprawniających do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego jest:
- prawidłowe w przypadku posiadania przez Wnioskodawcę dokumentów wskazanych w opisie sprawy pod lit. a-d,
- nieprawidłowe w przypadku posiadania przez Wnioskodawcę dokumentu wskazanego w opisie sprawy pod lit. e.
UZASADNIENIE
W dniu 8 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobów potwierdzenia otrzymania faktury korygującej uprawniających do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
S.A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT i prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 i 3 ustawy o VAT w zakresie hurtowej dystrybucji szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych (tzw. produktów FMCG). Spółka współpracuje ze sklepami franczyzowymi (jako franczyzodawca) i posiada hurtownie/punkty sprzedaży, w których sprzedaje zakupione wcześniej towary zarówno polskim, jak i zagranicznym odbiorcom.