Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2016, sygn. ILPP4/4512-1-9/16-4/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Miejsce opodatkowania usługi przerobu oleju napędowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu 30 grudnia 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 11 lutego 2016 r. (data wpływu 15 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca opodatkowania usługi przerobu oleju napędowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca opodatkowania usługi przerobu oleju napędowego. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 11 lutego 2016 r. (data wpływu 15 lutego 2016 r.) o prawidłowe pełnomocnictwo oraz informacje doprecyzowujące opis sprawy, przeformułowane pytanie, stanowisko.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług posiadającym jednocześnie numer VAT UE PL. Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rozważa świadczenie na rzecz kontrahentów z siedzibą w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej usługi przerobu powierzonego oleju napędowego. Schemat postępowania będzie polegać na tym, że kontrahent zagraniczny przemieści w ramach procedury zawieszenia poboru akcyzy własny surowiec w postaci oleju napędowego. Na powierzonym surowcu Spółka dokona usługi przerobu w ten sposób, że do powierzonego surowca w ilości około 80% doda składniki własne w postaci oleju bazowego i oleju rzepakowego (do 20%). Gotowy wyrób zostanie powrotnie wywieziony z terytorium kraju w procedurze zawieszonej akcyzy. W wyniku wykonania przez Spółkę usługi powstanie preparat smarowy 1 o kodzie CN 34031990 lub olej smarowy do form 2 o kodzie CN 27101991. Istotą planowanego świadczenia jest wykonanie usługi przerobu, w efekcie której powstanie olej smarowy lub preparat smarowy. Usługa każdorazowo będzie świadczona na rzecz podatnika posiadającego ważny i aktywny numer VAT UE w innym państwie członkowskim UE. Spółka będzie weryfikowała w oparciu o obowiązujące przepisy miejsce siedziby działalności gospodarczej bądź stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.