Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2016, sygn. ITPP2/4512-537/16-1/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-537/16-1/PS
Prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego związanego z samochodem służbowym.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 lipca 2016 r. (data wpływu 3 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego do wydatków związanych z samochodem służbowym jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego do wydatków związanych z samochodem służbowym.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Firma Pana, zajmująca się produkcją oprogramowania oraz sprzętu elektronicznego wykorzystywanego między innym w branży rozrywki, zakupiła samochód firmowy. Pojazd został przekazany pracownikowi zajmującemu stanowisko asystenta administracyjno-technicznego. Pracownik ten odpowiada za bezpośredni nadzór nad produkcją produktów. Wymaga to od niego częstych wizyt w firmach zewnętrznych, nadzorowania produkcji oraz odbierania i dostarczania podzespołów do urządzeń. Zdarza się że pracownik pracuje poza biurem firmy, jeżdżąc do firm zewnętrznych oddalonych nawet o ponad 100 km od siedziby firmy, a jednocześnie znajdujących się dużo bliżej miejsca zamieszkania pracownika. Dodatkowo pracownik odpowiada za kontakt z klientem, którego lokale czynne są w godzinach wieczornych oraz w weekendy. Pracownik odpowiada za bieżący serwis sprzętu klientów, co wymaga od niego pełnej dyspozycyjności. Z powodu godzin pracy klientów spotkania z nimi odbywają się często w godzinach wieczornych. Dodatkowo firma posiada dwa miejsca prowadzenia działalności, co wymaga, z racji jego stanowiska, pełnej mobilności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right