Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.10.2016, sygn. 0461-ITPP2.4512.646.2016.1.AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP2.4512.646.2016.1.AJ

Czy wobec powyższego wniesienia aportem warsztatu funkcjonującego w strukturach Spółki będzie stanowiło transakcję zorganizowanej części przedsiębiorstwa i w konsekwencji nie będzie się w stosunku do tej transakcji stosowało przepisów ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 14 września 2016 r. (data wpływu 16 września 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy zespołu składników materialnych i niematerialnych mających być przedmiotem aportu oraz braku obowiązku opodatkowania tej czynności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy zespołu składników materialnych i niematerialnych mających być przedmiotem aportu oraz braku obowiązku opodatkowania tej czynności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie budowy oraz utrzymywania drogowych sygnalizacji świetlnych. W 2015 r. doszło do powstania grupy spółek poprzez powołanie nowych spółek: E. S. sp. z o.o., E. T. sp. z o.o. oraz E. B. sp. z o.o., które stopniowo przejmują od Spółki poszczególne obszary jej działalności, tj. E. S. sp. z o.o. realizuje kontrakty na utrzymywanie drogowych sygnalizacji świetlnych, E. B. sp. z o.o. realizuje kontrakty na budowę drogowych sygnalizacji świetlnych, a E. T. sp. z o.o. rozwija nowe technologie w zakresie działalności grupy. Spółka w ramach jej struktury pozostaje właścicielem nieruchomości, na której znajdują się siedziby wszystkich spółek grupy, a także warsztat i magazyn.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00