Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2016, sygn. ITPP1/4512-588/16-1/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-588/16-1/AJ
Czy istnieje konieczność ewidencjonowania przychodów przy użyciu kas rejestrujących?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 sierpnia 2016 r. (data wpływu 22 sierpnia 2016 r.), uzupełnionym w dniu 11 października 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 sierpnia 2016 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 11 października 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Jest Pani czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Od marca 2015 r. świadczy usługi odpłatnego udostępniania na rzecz korzystających szaletów samoobsługowych położonych w G, G, E, T, M, K lub C . Szalety te podłączone są do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej lub wyposażone w zbiornik na ścieki. Są to budynki jednoizbowe, lokale wieloizbowe lub kontenery. Każdy szalet wyposażony jest w automatyczny wrzutnik monet przez co w systemie bezobsługowym przyjmuje opłatę. Wrzutnik monet zlicza monety, ocenia ich stan, prawdziwość, odróżnia polskie monety od zagranicznych. Po uiszczeniu opłaty, urządzenie poboru zwalnia zamek w drzwiach, bramkę obrotową lub uchylną lub wydaje sygnał dźwiękowy, świetlny informujący o opłaceniu prawidłowej kwoty. Ponadto oświadczyła Pani, że nigdy nie miała zainstalowanej kasy fiskalnej. W części szaletów nie ma wydzielonego miejsca dla obsługi, znajduje się tylko izba z urządzeniami sanitarnymi, szafa na sprzęt i środki do utrzymywania czystości. Szalety są przez Panią dozorowane w sposób pośredni za pomocą kamer zamontowanych na zewnątrz. Czynności ze strony pracowników sprowadzają się do okresowego uzupełniania mydła, papieru toaletowego, ręczników sprzątania , czyszczenia muszli, pisuarów, umywalek, wszystkich napraw i konserwacji budynku czy lokali, w których znajdują się szalety. Klienci szaletów korzystają z nich po uiszczeniu opłaty w automacie i wybraniu toalety, do której chcą wejść męska, damska, czy dla niepełnosprawnych. Część szaletów wyposażona jest w rozmieniarki do banknotów. Automatyczny szalet obsługowy z założenia służy klientom do korzystania z niego osobiście, automat przyjmuje opłatę w zamian za możliwość wejścia do środka. Poza tym, spoczywa na Pani obowiązek utrzymania obiektów po letnim okresie eksploatacji, czyli usuwanie lodu i śniegu z dachów, usuwanie graffiti, odśnieżanie, posypywanie piaskiem terenu przyległego do obiektów, dozorowanie, utrzymanie czystości w najbliższym otoczeniu, wywóz śmieci i nieczystości, utrzymanie zieleni, uzupełnienie oznakowania, wykonywanie przeglądów budowlanych, elektrycznych, kominiarskich, ponoszenie kosztów, ogrzewanie zużycia wody, energii, ubezpieczenie obiektów, usuwanie wszelkich usterek, udrażnianie kanalizacji i asenizacja ścieków.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right