Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.07.2016, sygn. ITPP2/4512-295/16/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-295/16/RS
W zakresie odliczenia podatku naliczonego przy nabyciach związanych z prowadzoną przez Klub Sportowy działalnością.
INTERPRETACJA INDYWIDUWALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 kwietnia 2016 r. (data wpływu 25 kwietnia 2016 r.), uzupełnionym w dniu 13 czerwca 2016 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego przy nabyciach związanych z prowadzoną przez Klub Sportowy działalnością - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 13 czerwca 2016 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego przy nabyciach związanych z prowadzoną przez Klub Sportowy działalnością.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Klub Sportowy prowadzi działalność wspierania i rozpowszechniania kultury fizycznej i sportu. Poza ww. działalnością prowadzi sprzedaż powierzchni reklamowych na swoich obiektach, autokarze oraz koszulkach piłkarskich. Oprócz ww. sprzedaży powierzchni reklamowych nie prowadzi żadnej innej sprzedaży.
Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, nie można obniżyć podatku należnego o podatek naliczony od zakupów związanych ze sprzedażą zwolnioną. Natomiast od zakupów, które są związane zarówno ze sprzedażą zwolnioną jak i opodatkowaną można odliczyć podatek naliczony korzystając z proporcji ustanowionej przez ustawodawcę w art. 90 ustawy o VAT. Proporcję ustala się jako udział rocznego obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, w całkowitym obrocie uzyskanym z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, oraz czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje takie prawo.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right