Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2016, sygn. ITPP3/4512-142/16/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-142/16/MD

Zasadność zastosowania 0% stawki podatku do dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2016 r. (data wpływu 21 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania 0% stawki podatku do dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania 0% stawki podatku do dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

S.A. (dalej jako Spółka) czynny podatnik VAT, zarejestrowany jako podatnik VAT UE dokonuje sprzedaży na rzecz klientów krajowych, z Unii Europejskiej oraz z zagranicy (sprzedaż poza UE).

Dokumentami uprawniającymi Spółkę do stosowania stawek preferencyjnych 0% w eksporcie są dokumenty IE-599, natomiast w przypadku dostaw do krajów UE listy przewozowe (potwierdzenia dostaw) od firmy kurierskiej .

Proces sprzedażowy w Spółce odbywa się następująco:

  1. zamówienie klienta;
  2. Spółka wystawia fakturę pro forma, na podstawie której klient wpłaca środki (100% należności);
  3. na podstawie uzyskanej zapłaty Spółka wystawia fakturę zaliczkową na wysokość wpłaty;
  4. następnie dochodzi do wydania towaru z magazynu (WZ) wraz z wystawieniem faktury rozliczeniowej (powstanie obowiązku podatkowego w WDT);
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00