Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2016, sygn. ITPP2/4512-102/16/PB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-102/16/PB

Brak opodatkowania czynności zbycia przedsiębiorstwa oraz obowiązek korekty, o której mowa w art. 91 ust. 9 ustawy o podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2016 r. (data wpływu 8 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania czynności zbycia przedsiębiorstwa oraz obowiązku korekty, o której mowa w art. 91 ust. 9 ustawy o podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania czynności zbycia przedsiębiorstwa oraz obowiązku korekty, o której mowa w art. 91 ust. 9 ustawy o podatku od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

A.1 sp. z o.o. (Spółka) jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka prowadzi działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami i wynajmu nieruchomości oraz zarządzania wartościami niematerialnymi i prawnymi, w tym prawami ochronnymi do znaków towarowych (Działalność). Spółka rozważa przeniesienie Działalności do A.2 sp. z o.o. (Wnioskodawca lub Spółka 2). Spółka może dokonać przeniesienia Działalności do Spółki 2 np. w drodze aportu lub przy wykorzystaniu instytucji datio in solutum.

Zamiarem Spółki jest, by do Spółki 2 została przeniesiona cała Działalność oraz wszystkie związane z nią materialne i niematerialne składniki majątku posiadane przez Spółkę, w tym zobowiązania. Do Działalności przypisane są m.in.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00