Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.04.2016, sygn. ITPP2/4512-99/16/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-99/16/AW

Podstawa opodatkowania darowizny znaku towarowego wraz z prawami ochronnymi do tego znaku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko  przedstawione we wniosku z dnia 29 stycznia 2016 r. (data wpływu 2 lutego 2016 r.), uzupełnionym w dniu 11 marca 2016 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania darowizny znaku towarowego wraz z prawami ochronnymi do tego znaku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 11 marca 2016 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania darowizny znaku towarowego wraz z prawami ochronnymi do tego znaku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą F.-P. S. B. z głównym adresem wykonywania działalności gospodarczej w miejscowości S. przy ul. A. G. XX. Dodatkowo jest Pan komandytariuszem w spółce komandytowej. Jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą jest Pan czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT i zajmuje się m. in. wynajmem nieruchomości, przy czym niewykluczone, że w przyszłości rozszerzy zakres działalności. W ramach swojej działalności posługuje się Pan m.in. znakiem towarowym słowno-słownym (dalej: Znak). Znak został przez Pana wytworzony i zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: UPRP). Uzyskał Pan prawo ochronne na znak. Jedyne koszty, jakie poniósł Pan w związku ze znakiem, to koszty jego rejestracji w UPRP (np. opłata do UPRP). Nie poniósł Pan żadnych innych kosztów, w tym w szczególności nikomu nie zapłacił wynagrodzenia za wymyślenie/opracowanie znaku - jest on Pana autorską koncepcją. Obecnie planuje Pan dokonać darowizny znaku, wraz z prawami ochronnymi do niego, na rzecz syna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00