Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.12.2015, sygn. IPPP3/4512-884/15-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-884/15-2/IG
W zakresie uznania czynności wydania udziałów w toku likwidacji Spółki na rzecz wspólników Spółki za wykonywanie działalności gospodarczej oraz uznanie Spółki dokonującej wydania udziałów za podatnika VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2015 r. (data wpływu 23 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności wydania udziałów w toku likwidacji Spółki na rzecz wspólników Spółki za wykonywanie działalności gospodarczej oraz uznanie Spółki dokonującej wydania udziałów za podatnika VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności wydania udziałów w toku likwidacji Spółki na rzecz wspólników Spółki za wykonywanie działalności gospodarczej oraz uznanie Spółki dokonującej wydania udziałów za podatnika VAT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką utworzoną i działająca na podstawie przepisów prawa luksemburskiego (dalej: Wnioskodawca lub SCSP), z siedzibą w Wielkim Księstwie Luksemburg działającej w formie prawnej Sociětě en Commandite Spěciale. SCSP nie będzie posiadała zarządu na terytorium Polski. SCSP nie posiada osobowości prawnej na gruncie prawa luksemburskiego, nie jest też na gruncie tego prawa traktowana jak osoba prawna dla celów podatkowych. Zgodnie z prawem luksemburskim, SCSP jest jednak podmiotem praw i obowiązków odrębnym od swoich wspólników. Zatem SCSP może posiadać własny majątek, ma zdolność prawną, zdolność do czynności prawnych oraz zdolność sądową. SCSP jest spółką osobową, w której przynajmniej jeden wspólnik ponosi nieograniczoną odpowiedzialność za jej zobowiązania, a odpowiedzialność przynajmniej jednego wspólnika jest ograniczona. SCSP nie posiada minimalnego kapitału zakładowego. Zgodnie z przepisami prawa luksemburskiego wspólnicy wnoszą do SCSP wkłady (zasadniczo pieniężne lub rzeczowe).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right