Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2015, sygn. IPPP3/4512-867/15-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-867/15-2/IG

Czy w związku z zakupem usług opisanych w części dotyczącej opisu stanu faktycznego (przyszłego) niniejszego wniosku, Spółka powinna rozpoznać import usług i opodatkować zakup usług zgodnie z regulacjami art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12 października 2015 r. (data wpływu 16 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania importu usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania importu usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, będąc przedsiębiorstwem mającym formę prawną spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jest podmiotem gospodarczym zarejestrowanym na terytorium Polski, posiadającym tu siedzibę oraz jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca świadczy usługi niematerialne:

  • usługi zarządzania projektem gospodarczym;
  • usługi modelowania finansowego;
  • usługi w zakresie marketingu i reklamy;
  • doradztwo transakcyjne;
  • doradztwo biznesowe;
  • obsługa baz danych;
  • doradztwo prawne i podatkowe.

Przedsiębiorstwa krajowe zlecają Wnioskodawcy wykonanie tych usług. Wnioskodawca z kolei zleca je podmiotowi gospodarczemu mającemu siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podmiot z ZEA po wykonaniu usługi obciąża Wnioskodawcę rachunkiem, który nie obejmuje podatku od towarów i usług w rozumieniu rodzimych przepisów. Koszt tych usług jest następnie refakturowany przez Wnioskodawcę na zamawiający podmiot gospodarczy krajowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00