Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.12.2015, sygn. IPPB5/4510-1021/15-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-1021/15-2/AK

Skutki podatkowe wniesienia aportu do Spółki.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 października 2015 r. (data wpływu 3 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków prawnopodatkowych wniesienia aportu do Spółki - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 listopada 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków prawnopodatkowych wniesienia aportu do Spółki.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest jedną z największych spółek medialnych w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta grapy medialnej, w skład której wchodzi Spółka, obejmuje gazety, reklamę zewnętrzną, sieć kin, przedsięwzięcia internetowe i radiowe, czasopisma, a także sprzedaż kolekcji wydawniczych.

Spółka, w związku z zamiarem usprawnienia jej bieżącego funkcjonowania, rozpoczęta proces przebudowy swojej struktury organizacyjnej, która ma na celu wydzielenie ze Spółki pionu (ZCP) związanego m.in. z prowadzeniem serwisu internetowego, sprzedażą ogłoszeń rekrutacyjnych w internecie i prasie, sprzedażą rekrutacyjnych rozwiązań marketingowych, pozyskiwaniem i utrzymywaniem klientów, a także posprzedażowej obsłudze klientów, oraz przeniesienie go do nowopowstałej lub istniejącej spółki celowej.

W tym celu Wnioskodawca zamierza przeprowadzić restrukturyzację wewnętrzną, poprzez wniesienie w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do zależnej od spółki kapitałowej (dalej: Spółka celowa) wyodrębnioną i zorganizowaną część swojego przedsiębiorstwa skoncentrowaną na powyżej opisanej działalności. Części tej nadana została nazwa Centrum Kompetencyjne Praca (dalej: ZCP lub Centrum).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00