Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2015, sygn. IPPB2/4514-428/15-4/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy podwyższenie kapitału zakładowego Wnioskodawcy związane z nabyciem Majątku Wydzielanego w wyniku podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2015 r. (data wpływu 2 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych dokonania podziału przez wydzielenie - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych dokonania podziału przez wydzielenie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

B. Sp. z o.o., wcześniejsza firma P. Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca, B. lub Spółka Przejmująca), prowadzi działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami. Obecnie rozważana jest restrukturyzacja przedsiębiorstwa spółki M. S.A. (dalej: M. lub Spółka Dzielona), polegająca na pozostawieniu w tej spółce wyłącznie działalności produkcyjnej obejmującej m.in. produkcję mąki, kaszy i piekarnicznych mieszanek wypiekowych. W tym celu, udziałowcy i zarząd M. rozważają przeprowadzenie w trybie art. 529 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych, podziału M. poprzez wydzielenie do B. (dalej: Podział") składników majątku niezwiązanych z powyższą działalnością produkcyjną, lecz związanych zasadniczo z inną działalnością, w tym działalnością w zakresie zarządzania nieruchomościami będącymi własnością M., lub w stosunku do których Polskim Młynom przysługuje prawo wieczystego użytkowania i które nie są wykorzystywane w działalności produkcyjnej tej spółki (dalej: Majątek Wydzielany).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00