Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.06.2015, sygn. IPPB3/4510-241/15-2/EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-241/15-2/EŻ

Wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uzyskanych dochodów w procesie likwidacji Spółki oraz obowiązków płatnika z tego tytułu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 marca 2015r. (data wpływu 27 marca 2015r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2015r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uzyskanych dochodów w procesie likwidacji Spółki oraz obowiązków płatnika z tego tytułu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą prawną - spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Polski oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: CIT). Wnioskodawca posiada wierzytelność pożyczkową (Wierzytelność) wobec innej spółki (Spółka 2). Wierzytelność powstała na skutek udzielenia przez Wnioskodawcę Spółce 2 pożyczki i potrącenia zobowiązania do przelania kwoty tej pożyczki z istniejącym wcześniej zobowiązaniem Spółki 2 wobec Wnioskodawcy. Umowa pożyczki przewiduje jednorazową spłatę pożyczki wraz z należnymi odsetkami za cały okres trwania umowy pożyczki.

Udziały we Wnioskodawcy uprawniające do więcej niż bezwzględnej większości głosów, zostaną wniesione aportem do Spółki 2. W zamian za wniesiony aport Spółka 2 wyda wnoszącemu go podmiotowi, własne udziały o wartości nominalnej, nie wyższej niż wartość rynkowa udziałów we Wnioskodawcy. Aportowi nie będzie towarzyszyć zapłata w gotówce na rzecz podmiotu wnoszącego udziały. Podmiot wnoszący aport, będzie polską spółką kapitałową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00