Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2015, sygn. IPPP1/4512-911/15-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-911/15-2/EK

prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego przez zbywcę ZCP, na podstawie art. 89b ust. 4 ustawy, w przypadku uregulowania zobowiązań przez nabywcę ZCP.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 26 sierpnia 2015 r. (data wpływu 31 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, na podstawie art. 89b ust. 4 ustawy, w przypadku uregulowania zobowiązań przez nabywcę ZCP jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 sierpnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, na podstawie art. 89b ust. 4 ustawy, w przypadku uregulowania zobowiązań przez nabywcę ZCP.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). W październiku 2013 r. Spółka przeniosła do Spółki G. Sp. z o.o. (dalej: G.) zorganizowaną część przedsiębiorstwa (dalej: ZCP) obejmującą działalność wydawniczą i poligraficzną, która stanowiła główny przedmiot działalności Spółki. Przeniesienie nastąpiło w formie sprzedaży ZCP do G.

Po nabyciu ZCP, G. kontynuuje do dnia dzisiejszego działalność wydawniczą i poligraficzną.

ZCP przeniesione w ramach sprzedaży do G., spełniało przesłanki określone w art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, zgodnie z którym: Przez zorganizowaną część przedsiębiorstwa rozumie się organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w istniejącym przedsiębiorstwie zespół składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązania przeznaczonych do realizacji określonych zadań gospodarczych, który zarazem mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania. W związku z tym, zgodnie z art .6, pkt 1 ustawy o VAT, transakcja ta nie podlegała opodatkowaniu VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00