Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2015, sygn. IPPP1/4512-715/15-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-715/15-2/KC

W zakresie nieuznania nabycia znaku towarowego za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej transakcję.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 8 lipca 2015 r. (data wpływu 13 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania nabycia znaku towarowego za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej transakcję - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania nabycia znaku towarowego za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej transakcję.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka planuje nabyć na podstawie umowy sprzedaży szeroko rozumiane prawa do znaków towarowych L. oraz C. w postaci słownej oraz słowno-graficznej (dalej łącznie: Znaki lub Przedmiot sprzedaży), w tym w szczególności:

  • prawa ochronne na Znaki,
  • wszelkie prawa wynikające ze zgłoszeń Znaków,
  • majątkowe prawa autorskie do Znaków.

Umowa sprzedaży praw do Znaków zawarta zostanie pomiędzy Spółką, jako kupującym, oraz spółką komandytowo-akcyjną (dalej: SKA), jako sprzedającym. Transakcja sprzedaży zawarta pomiędzy Spółką oraz SKA dotyczyć będzie wyłącznie Znaków. Żadne inne składniki majątku, ani też zobowiązania, nie zostaną przeniesione pomiędzy SKA oraz Spółką w związku z planowaną transakcją sprzedaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00