Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.05.2015, sygn. IPPB5/4510-151/15-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-151/15-2/MK
Czy w związku z przejęciem przez Wnioskodawcę majątku wydzielonego i przeniesionego w ramach podziału przez wydzielenie Spółki Dzielonej powstanie dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu PDOP?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2015 r. (data wpływu 20 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych planowej transakcji podziału spółki przez wydzielenie jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych planowej transakcji podziału spółki przez wydzielenie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
G. Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) z siedzibą i miejscem zarządu w Polsce jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP) od całości generowanych przychodów. Jedynym udziałowcem Wnioskodawcy jest B. S.A. (dalej: Udziałowiec), również polski rezydent podatkowy.
Udziałowiec posiada 100% akcji w spółce akcyjnej - C. S.A. (dalej: Spółka Dzielona lub C.).
Obecnie trwają procesy reorganizacyjne w ramach Udziałowca i jego spółek zależnych w związku z włączeniem spółki C. do Grupy B. (w wyniku połączenia dotychczasowego akcjonariusza C. z B., przy czym spółką przejmującą był B.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right