Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2015, sygn. IPPP3/4512-631/15-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-631/15-2/ISZ
w zakresie uznania posiadanych dokumentów za uprawniające do zastosowania stawki podatku w wysokości 0%
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 24 lipca 2015 r. (data wpływu 29 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania posiadanych dokumentów za uprawniające do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania posiadanych dokumentów za uprawniające do zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca działa w formie spółki komandytowej pod nazwą A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. Spółka z dniem 29 czerwca 2012 r. została zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i z tym dniem rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej. Wnioskodawca w ramach działalności gospodarczej zajmuje się produkcją wyrobów z drewna, korka, słomy i materiałów używanych do wyplatania; z papieru i tektury, ze szkła płaskiego itp.
Wnioskodawca jest jednym z dostawców półek i luster, dla I. z siedzibą w Szwajcarii oraz ramek na rzecz T. z siedzibą Hong Kongu, przy czym towary sprzedawane na rzecz sklepów, magazynów I. oraz T. na terenie Unii Europejskiej np. do Niemiec, Słowacji, Wlk. Brytanii itp. T. jak również I. dla celów podatku od towarów i usług są zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku od towarów i usług w poszczególnych krajach członkowskich i posiadają ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych. Wnioskodawca również jest zarejestrowanym podatnikiem VAT UE dla transakcji wewnątrzwspólnotowych.