Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2015, sygn. IPPP1/4512-862/15-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-862/15-2/AW

Prawo do obniżenia obrotu faktury korygujące termin obniżenia.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z pózn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2015 r. (data wpływu 17 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka S.A. prowadzi działalność obejmującą m. in. najem i sprzedaż nieruchomości, sprzedaż złomu, świadczenie usług geodezyjnych, usług medycyny pracy itd. Sprzedaż realizowana przez Spółkę zostaje potwierdzona wystawieniem stosownych faktur VAT. Pojawiają się przypadki konieczności dokonania korekty tego typu faktury. Korekta zmniejszająca podstawę opodatkowania wysyłana jest listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Obecnie Spółka wdraża nowy model wysyłki faktur za pośrednictwem zewnętrznego podmiotu, tj. Spółki Sp. z o.o. (dalej PU).

Usługa outsouringu wydruku polega na tym, że P. S.A. po wystawieniu faktur wgrywa ich obrazy na serwer SFTP udostępniany przez PU wraz z plikiem sterującym wydrukiem, kopertowaniem i wysyłką. Po wydrukowaniu faktury są kopertowane i przekazywane do placówki Poczty Polskiej w celu nadania przesyłek do odbiorców. Po zakończeniu procesu wydruku, kopertowania i nadania przesyłek P. S.A. otrzymuje elektroniczny raport (tj. raporty są wgrywane na serwer SFTP, z którego P. S.A. pobiera je w celu weryfikacji prawidłowości i kompletności wydruku i wysyłki faktur), w którym prezentowane są dane m.in. o dacie wydruku poszczególnych przesyłek oraz dacie ich nadania do wysyłki przez placówkę Poczty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00