Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2015, sygn. IPPP1/4512-724/15-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
opodatkowanie usług pośrednictwa świadczonych na rzecz kontrahenta;
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2015 r. (data wpływu 15 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług pośrednictwa, świadczonych na rzecz Kontrahenta - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług pośrednictwa, świadczonych na rzecz Kontrahenta.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe :
Wnioskodawca jest bankiem uniwersalnym, działającym na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Bank zamierza zawrzeć umowę pośrednictwa i współpracy (dalej: Umowa) z innym podmiotem - polskim rezydentem podatkowym - świadczącym na polskim rynku na rzecz przedsiębiorców usługi m.in. w zakresie rozliczania transakcji płatniczych (dalej: Kontrahent).
W ramach swojej działalności Kontrahent świadczy następujące usługi (dalej: Usługi):
- usługi dotyczące obsługi transakcji płatniczych, przekazów oraz transferów pieniężnych tj. usługi związane akceptacją przez klientów transakcji płatniczych dokonywanych za pośrednictwem organizacji płatniczych, w szczególności transakcji dokonywanych za pośrednictwem kart płatniczych, obejmujących transakcje dokonywane w punktach sprzedaży oraz usługi świadczone w punktach zakupu związane z obsługą płatności, ze szczególnym uwzględnieniem dokonywanych za pośrednictwem Internetu (e-commerce) oraz płatności mobilnych;