Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2015, sygn. IPPP2/4512-219/15-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-219/15-2/RR

Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów na spektakle teatralne za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony  przedstawione we wniosku z dnia 5 marca 2015 r. (data wpływu 12 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów na spektakle teatralne za pomocą środków komunikacji elektronicznej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów na spektakle teatralne za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka z o.o. spółka komandytowa (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) zajmuje się produkcją spektakli teatralnych. Prowadzona przez Spółkę działalność polega w tym m.in. na dystrybucji biletów wstępu umożliwiających uczestnictwo w realizowanych produkcjach. Sprzedaż biletów wstępu odbywa się bezpośrednio w kasach, jak również przy wykorzystaniu zdalnych środków komunikacji elektronicznej.

Nabycie biletów wstępu z zastosowaniem wspomnianych zdalnych środków komunikacji elektronicznej przebiega w dwóch wariantach:

Wariant 1

Nabycie biletu wstępu następuje poprzez stronę internetową (on-line). Klient decydując się na wybrany spektakl (co do daty i godziny), wskazuje konkretne miejsce (rząd i numer miejsca) na które chce nabyć bilet wstępu. Następnie proszony jest o podanie danych identyfikujących nabywcę: (i) informacji (poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola) czy nabywca reprezentuje firmę, czy jest osobą fizyczną (ii) w zależności od wcześniejszego wyboru nabywca proszony jest o podanie imienia i nazwiska lub nazwy firmy, (iii) następnie zobowiązany jest do wprowadzenia dokładnego adresu wraz z kodem pocztowym i miejscowością oraz (iv) podanie numeru telefonu i adresu e-mail. Końcowo nabywca decyduje, czy chce jednak otrzymać fakturę (opcja dostępna jest bez względu na deklaracje, że nabywca działa w imieniu firmy czy nie). W przypadku chęci otrzymania faktury nabywca wprowadza numer identyfikacji podatkowej (NIP) we wskazane pole. Zaakceptowanie regulaminu i zatwierdzenie danych przekierowuje nabywcę do aplikacji obsługiwanej przez spółkę profesjonalnie zajmującą się obsługą płatności bezgotówkowych posiadającą status agenta rozliczeniowego w rozumieniu ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych z dnia 12 września 2002 roku Dz. U. 169. 1385 z póżń. zm. (dalej: Agent) z którego usług korzysta Wnioskodawca. Świadczone przez Agenta usługi umożliwiają otrzymanie przez Spółkę płatności zrealizowanych przez Klientów przy użyciu karty płatniczej lub przy wykorzystaniu tzw. szybkich płatności (przelewów).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00